عضویت در سرویس ها

undefined

آخرین خبرنامه ها


Warning: simplexml_load_file(http://user.iranema.ir/newsletters/last_newsletters): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 500 Internal Server Error in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 50

Warning: simplexml_load_file(): I/O warning : failed to load external entity "http://user.iranema.ir/newsletters/last_newsletters" in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 50

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 51

اخبار پربازدید

آخرین اخباری که خواندم


درمان سرطان در ایران استاندارد است؟

11:34:16 1395-03-26
رئیس اداره سرطان وزارت بهداشت با پرداختن به استانداردسازی درمان سرطان در کشور از ساخت ۵۰ مرکز شیمی درمانی سرطان و همچنین ۱۳۰ مرکز خدمات سرپایی و بستری بیماری سرطان خبر داد.

به گزارش تسنیم، دادعلی مطلق - رئیس اداره سرطان وزارت بهداشت در برنامه ای با موضوع طرح استانداردسازی درمانِ سرطان در کشور با اشاره به افزایش آمار ابتلا به سرطان در کل جهان عنوان کرد: طی دو دهه آینده 80 درصد و تا میزان دو برابر بروز سرطان افزایش می‌یابد که مهمترین دلیل، افزایش طول عمر در جهان است.

وی با اعلام اینکه به‌دلیل پیک سنی جمعیت در کشورهای توسعه یافته، سرطان بیشتر اتفاق می‌افتد، افزود: جهش‌های سنی در کنار کاهش ایمنی بدن باعث می‌شود مهار سرطان در بدن کاهش یابد؛ همچنین شیوه زندگی ناسالم همچون چاقی بیش از حد یا مصرف کم میوه و سبزیجات و کم تحرکی عوامل مهم افزایش بروز سرطان هستند.

مطلق بر لزوم توسعه خدمات و امکانات در کشور و درپی آن به طرح آمایش در وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: با ارزیابی وضع موجود و شاخص‌های استاندارد متوجه شدیم در حال حاضر و تا 10 سال آینده نیازمند چه خدماتی هستیم و توزیع این خدمات در سطح کشور نیز باید به چه شکل باشد.

وی خدمات دهی را ناظر بر خدمات سرپایی و بستری طبقه بندی کرد که مراکز درمانی نیز بر همین اساس طبقه بندی می‌شوند و افزود: برای این بیماری در کشور برنامه ریزی خاص کردیم و هم اینک بیش از 130 مرکز در کل کشور در حال طراحی و ساخت هستند و امیدواریم تا سال آینده به بهره برداری برسند.

مطلق همچنین در این برنامه رادیویی به ساخت 50 مرکز شیمی درمانی سرطان اشاره کرد و گفت: از کمک سرمایه بخش خصوصی برای ارائه خدمات با تعرفه دولتی نیز کمک و ضمن مذاکره با بخش خصوص داخلی و خارجی نتایج خوبی گرفته ایم تا بسیاری مراکز در سال آینده به بهره برداری برسند.

استانداردسازی درمان سرطان باید روی بخش درمان متمرکز شود

همچنین در این برنامه رادیویی غلامرضا توگه - استاد دانشگاه و فوق تخصص خون و سرطان با بیان اینکه استانداردسازی باید روی بخش درمان متمرکز باشد، اظهار کرد: تشکیلات و گروه‌هایی که به‌صورت تیمی اقدام به درمان بیماران سرطانی می‌کنند، در دانشگاه علوم پزشکی شکل گرفته و یک بیمار سرطانی با نظر به جنبه‌های مختلف، درمان می‌شود.

مشاور عالی سازمان انتقال خون خاطرنشان کرد: سازمان غذا و دارو تلاش شبانه روزی و جدی دارد تا تمام امکانات استاندارد برای درمان سرطان را در کشور ایجاد کند و قدم‌های خوبی در حال طی شدن است.

پربازدیدترین اخبار در یک نگاه


پربازدیدترین های سلامت

پربازدیدهای پارسینه