عضویت در سرویس ها

undefined

آخرین خبرنامه ها


Warning: simplexml_load_file(http://user.iranema.ir/newsletters/last_newsletters): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 500 Internal Server Error in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 50

Warning: simplexml_load_file(): I/O warning : failed to load external entity "http://user.iranema.ir/newsletters/last_newsletters" in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 50

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 51

اخبار پربازدید

آخرین اخباری که خواندم


وزیر‌خارجه‌ترکیه: حملات آمریکا باید ادامه پیدا کند

22:52:05 1396-01-19
 وزیر خارجه ترکیه در واکنش به حمله اخیر آمریکا به یک پایگاه هوایی سوریه، گفت که این گونه حملات باید ادامه داشته باشد در غیر این صورت حمله صوری و مداخله‌ای حاشیه‌ای خواهد بود.

به گزارش فارس، وزیر خارجه ترکیه می‌گوید حمله موشکی اخیر آمریکا به سوریه باید ادامه داشته بشد.
مولود چاووش اوغلو روز شنبه طی سخنرانی خود در شهر آنتالیا در جمع تجار و صنعتگران ترکیه گفت که حملات شبیه به حمله موشکی آمریکا به پایگاه شعیرات باید ادامه داشته باشد والا دخالت صوری و حاشیه‌ای خواهد بود.

وزیر خارجه ترکیه که کشورش از نخستین کشورهایی بود که از حمله موشکی آمریکا به سوریه حمایت کرد، مدعی شد که «باید دولت بشار اسد را کنار گذاشت و پس از آن به راه حل سیاسی رسید و در کوتاه ترین زمان ممکن،‌ حکومت انتقالی تشکیل داد».

بنا بر اعلام خبرگزاری آناتولی، چاووش اوغلو بی‌آنکه نامی ببرد، مدعی شد که کشورهایی تلاش دارند با این ادعا که جایگزینی برای دولت فعلی نیست، به نظام سوریه وجهه قانونی بدهند.
وزیر خارجه ترکیه با بیان اینکه کشورش در بازسازی سوریه نقش مهمی ایفا خواهد کرد، گفت که «دنیا به سعی و تلاش ترکیه برای ایجاد منطقه امن در سوریه طی مرحله آتی پی برده و آن را درک کرده است».

وی با تکرار اتهام‌های پیشین خود در متهم کردن دولت سوریه به کشتار مردم خود، مدعی شد که بشار اسد مسئول حمله شیمیایی اخیر در این کشور است.
سه شنبه هفته گذشته (13 فروردین) رسانه‌ها از وقوع حمله شیمیایی به شهر «خان شیخون» واقع در جنوب استان ادلب خبر دادند.

غرب و در رأس آن آمریکا، دولت سوریه را متهم به انجام این حمله کرد ولی دولت و ارتش این کشور این اتهام را رد کردند.

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا جمعه شب اعلام کرد که گزینه نظامی برای حمله به سوریه را به دلیل آنچه که وی آن را «انتقام از حمله خان شیخون» خواند، بررسی می‌کند.

بامداد روز جمعه ساعت سه و نیم به وقت دمشق ارتش آمریکا از دو ناو مستقر خود در دریایی مدیترانه بیش از 50 موشک کروز به سمت پایگاه هوایی «الشعیرات» واقع در شرق استان حمص شلیک کرد.

بر اثر این حمله 12 سرباز و غیر نظامی سوری کشته و تعدادی زخمی شدند و خساراتی به این پایگاه وارد شد.

به دنبال این حمله، روابط مسکو و واشنگتن متشنج شد و روسیه آن را «اقدامی تروریستی» خواند و هماهنگی‌های نظامی و کانال ارتباط ویژه با آمریکا را به حال تعلیق درآورد.
دولت‌های عربی و غربی از این حمله و تهاجم آمریکا استقبال کردند و شاه عربستان به ترامپ به خاطر «اقدام شجاعانه‌اش» تبریک گفت.
منبع خبر: تابناک / لینک منبع

پربازدیدترین اخبار در یک نگاه


آخرین اخبار از تابناک

واکنش منفعلانه شاه اردن به اظهارات بشاراسد تابناک | لینک منبع

بشار اسد: در وضعیت جنگ با اسرائیل قرار داریم تابناک | لینک منبع

روحانی، قالیباف و میرسلیم در رسانه ملی چه گفتند؟ تابناک | لینک منبع

مشتاق انتقادات سازنده خواهم بود/ حزب موتلفه هزینه‌های انتخاباتی من را تأمین می‌کند تابناک | لینک منبع

به روحانی گفتم جنگ اصلی، معیشت مردم است/ در مسئله برجام نظام هزینه داد/ مقابل نقض برجام، تحرک جدی نداشته‌ایم / در انتخابات با حضور نیروهای انقلاب فضای جدید شکل می‌گیرد تابناک | لینک منبع

چرا روسیه در زمان حمله اسرائیل به سوریه سرش را برمی‌گرداند؟! / توهین آشکار به امام رضا برای انتقاد از یک کاندیدا و انتشار ویدیو برای جنگ روانی / ویدیوی حرف‌های جنجالی مشاور روحانی: روحانی و احمدی نژاد از یک مسیر رای آوردند! تابناک | لینک منبع

توصیه های توکلی به کاندیداهای ریاست جمهوری تابناک | لینک منبع

وعده قالیباف برای مقابله با اقلیت 4 درصدی تابناک | لینک منبع