عضویت در سرویس ها

undefined

آخرین خبرنامه ها


Warning: simplexml_load_file(http://user.iranema.ir/newsletters/last_newsletters): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 500 Internal Server Error in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 50

Warning: simplexml_load_file(): I/O warning : failed to load external entity "http://user.iranema.ir/newsletters/last_newsletters" in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 50

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 51

اخبار پربازدید

آخرین اخباری که خواندم


وزیرارشاد: بلیت سینماها شوک قیمتی نخواهد داشت

10:13:19 1396-01-24
شایعه افزایش قریب الوقوع و تصاعدی قیمت بلیت سینماها چند روزی است که فضای رسانه‌ای ایران را دربرگرفته است؛ شایعه‌ای که حتی تکذیب رئیس شورای صنفی نمایش نیز نتوانست آن را کمرنگ کند و همین ابهامات هم بود که روز گذشته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را مجاب کرد تا مستقیماً در این موضوع ورود کند. وی روز گذشته با تکذیب قاطع افزایش 20 هزار تومانی قیمت بلیت سینما، از افزایش 20 درصدی بلیت سینماهای ممتاز در سال 96 خبر داد و افزود: یارانه مطبوعات 95 هم هفته آینده واریز می‌شود.
 
به گزارش روزنامه ایران، سیدرضا صالحی امیری این سخنان را در حاشیه جلسه روز گذشته هیأت دولت در جمع خبرنگاران مطرح کرد و ضمن تبریک ایام خجسته اعیاد به همه مسلمانان و شیعیان جهان به سؤالات آنها پاسخ گفت.
 
وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر تصمیم افزایش 20 هزار تومانی قیمت بلیت سینما در سال‌جاری توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ضمن رد و کذب خواندن این خبر افزود: در این خصوص شورای صنفی سینما که متشکل از اصحاب سینما، خانه سینما و کارگردانان هستند، تصمیم می‌گیرد. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: براساس تصمیمات اتخاذ شده حداکثر افزایش قیمت بلیت سینما برای سینمای درجه ممتاز در سال 96، 20 درصد و بقیه سینماها در درجات بعدی نیز کمتر از این درصد خواهد بود؛ از این‌رو هرگونه شوک قیمتی شایعه شده در افزایش قیمت بلیت سینماها از این درصد بیشتر را تکذیب می‌کنم.
 
واریز 100 درصدی یارانه مطبوعات تا هفته آینده
 
عضو کابینه دولت یازدهم همچنین در پاسخ به خبرنگاری، از واریز 100 درصدی یارانه مطبوعات سال 95 خبر داد و گفت: دولت همه منابع مالی یارانه مطبوعات را تأمین و به حساب وزارت ارشاد واریز می کند.
 
صالحی امیری ادامه داد: معاونت امور مطبوعاتی وزارت ارشاد نیز فهرست‌های مربوطه را ارسال کرده و ما نیز این مبالغ را به حساب معاونت مطبوعاتی واریز کرده‌ایم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: طی این هفته یا نهایتاً هفته آینده تمامی این یارانه ها به حساب مطبوعات سراسر کشور واریز خواهد شد.
 
واکنش به احتمال کپی‌برداری آثار سینمایی
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از این گفت‌و‌گو در پاسخ به خبرنگاری مبنی بر کپی‌برداری فیلم سینمایی «آس و پاس» که برگرفته از یک فیلم قدیمی است و سال گذشته بیش از سه میلیارد و 800 میلیون تومان فروش داشته است، اظهار داشت: مطمئن باشید که در حوزه سازمان سینمایی هیچگونه اتفاقی شکل نمی‌گیرد زیرا این حوزه نظارت، امنیت، دقت و حساسیت کافی را نسبت به فیلم‌ها دارد.
 
صالحی امیری در عین حال گفت: خوشبختانه طی یکی دو سال گذشته موارد غیر قانونی، کم مشاهده شده است.
 
به گفته وی، گاهی ممکن است مواردی وجود داشته باشد که سازمان سینمایی در این گونه موارد با جدیت و حساسیت وارد عمل شده و برخورد لازم انجام خواهد شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال افزود: علاوه بر صاحبان سینمایی که دقت و جدیت لازم را دارند، قوه قضائیه هم با جدیت موارد را کنترل می‌کند از این‌رو موارد تخلف جدی در این حوزه وجود نداشته است.
 
صالحی امیری تأکید کرد:‌ ما نه تنها در حوزه سینما بلکه باید در همه حوزه‌ها از جمله کتاب، تئاتر و دیگر حوزه‌های فرهنگی و هنری دقت و حساسیت کافی  داشته باشیم.

منبع خبر: تابناک / لینک منبع

پربازدیدترین اخبار در یک نگاه