عضویت در سرویس ها

undefined

آخرین خبرنامه ها


Warning: simplexml_load_file(http://user.iranema.ir/newsletters/last_newsletters): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 500 Internal Server Error in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 50

Warning: simplexml_load_file(): I/O warning : failed to load external entity "http://user.iranema.ir/newsletters/last_newsletters" in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 50

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 51

اخبار پربازدید

آخرین اخباری که خواندم


فیلیپین و آمریکا مانور نظامی مشترک برگزار می‌کنند

16:13:01 1396-01-27
ارتش فیلیپین از برگزاری مانورهای نظامی سالیانه با آمریکا طی ماه آینده خبر داده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، ارتش فیلیپین امروز یکشنبه اعلام کرد که تمرینات نظامی سالیانه با آمریکا را طی ماه آینده انجام خواهد شد. ارتش فیلیپین بر پایبندی خود به اتحاد نظامی با آمریکا تاکید کرده است، این بر خلاف سردی روابط دو کشور از زمان به قدرت رسیدن رودریگو دوترته رئیس جمهور فیلیپین است.

مانور 10 روزه نظامی آمریکا و فیلیپین نخستین مانوری است که در دولت دوترته برگزار خواهد شد. وی پیش از این خواستار لغو مانورهای نظامی مشترک با آمریکا و خروج نیروهای نظامی آمریکایی از این کشور شده بود. مواضع تند دوترته نگرانی های زیادی را درباره اتحاد سیاسی و نظامی 70 ساله بین دو کشور به وجود آورده است.

مقابله خونین رئیس جمهور فیلیپین با مواد مخدر و قاچاقچیان با انتقادات گسترده بین المللی به خصوص از سوی کشورهای غربی روبرو شده است.

این مانورهای نظامی که موسوم به "شانه به شانه" است، برای ماه می برنامه ریزی شده است و متمرکز بر مقابله با تروریسم و فاجعه و بلایای طبیعی خواهد بود. مقابله با تروریست ها در مناطق جنوبی فیلیپین نیز یکی از مهمترین اهداف این مانور خواهد بود.

مانور سال گذشته آمریکا و فیلیپین در شرایطی انجام شد که تنش در دریای جنوبی چین بین پکن و سایر کشورهای منطقه بالا گرفته بود. دوترته به دنبال بهبود روابط با پکن بوده است و قصد دارد روابط و همکاری های اقتصادی و تجاری خود با چین را ارتقا دهد.

دلفین لورنزانا وزیر دفاع فیلیپین در این باره تاکید کرد: مانورهای نظامی متمرکز بر مقابله با تروریسم خواهد بود.

منبع خبر: تابناک / لینک منبع

پربازدیدترین اخبار در یک نگاه