عضویت در سرویس ها

undefined

آخرین خبرنامه ها


Warning: simplexml_load_file(http://user.iranema.ir/newsletters/last_newsletters): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 500 Internal Server Error in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 50

Warning: simplexml_load_file(): I/O warning : failed to load external entity "http://user.iranema.ir/newsletters/last_newsletters" in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 50

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 51

اخبار پربازدید

آخرین اخباری که خواندم


پیشتازی لوپن و ماکرون در انتخابات فرانسه

14:52:08 1396-01-30

جدیدترین نظرسنجی انجام شده درباره انتخابات ریاست جمهوری فرانسه نشان داده که امانوئل ماکرون و مارین لوپن همچنان در دور اول انتخابات پیشتاز هستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، نظرسنجی انجام شده از سوی شرکت سویپوف که برای روزنامه لوموند انجام و امروز (چهارشنبه) منتشر شد، نشان داد که امانوئل ماکرون میانه رو و مارین لوپن راست افراطی از دیگر کاندیداهای این انتخابات در دور نخست جلوتر هستند.

براساس این نظرسنجی ماکرون در دور دوم انتخابات بیشترین احتمال پیروزی را دارد و همچنین این نظرسنجی مشخص کرده که این دو کاندیدا در چند روز گذشته درصد کمی از آرای خود را به نسبت نظرسنجی قبلی از دست داده‌اند.

طبق این نظرسنجی لوپن با ۲.۵ درصد کاهش آراء خود به نسبت نظرسنجی قبلی ۲۲.۵ درصد رای کسب کرده و ماکرون نیز با دو درصد کاهش رای، ۲۳ درصد آرا را کسب می‌کند.

در عین حال ژان لوک ملانشون، کاندیدای چپ افراطی که در هفته‌های اخیر جهش آرای چشمگیری داشته ۱۹ درصد رای داشته و فرانسوا فیون، ‌کاندیدای محافظه کاران نیز ۱۹.۵ درصد رای کسب می‌کند.

این نظرسنجی که با پرسش از ۱۱ هزار و ۶۰۱ نفر انجام شده نشان می‌دهد که لوپن در دور دوم انتخابات از هر یک از سه کاندیدای رقیب شکست خواهد خورد.

همچنین نظرسنجی شرکت سویپوف مشخص کرده که مساله آرای ممتنع که یک فاکتور تعیین کننده در نتیجه دور اول انتخابات است ۲۸ درصد است که مطابق با آخرین رکورد زده شده مربوط به این آرا در انتخابات سال ۲۰۰۲ است.

انتخابات ریاست جمهوری فرانسه روز یکشنبه آتی برگزار می‌شود.

منبع خبر: تابناک / لینک منبع

پربازدیدترین اخبار در یک نگاه