عضویت در سرویس ها

undefined

آخرین خبرنامه ها


Warning: simplexml_load_file(http://user.iranema.ir/newsletters/last_newsletters): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 500 Internal Server Error in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 50

Warning: simplexml_load_file(): I/O warning : failed to load external entity "http://user.iranema.ir/newsletters/last_newsletters" in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 50

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 51

اخبار پربازدید

آخرین اخباری که خواندم


خلاء های حقوقی؛ سدی در برابر احقاق حقوق هسته ای ایران

14:26:05 1396-01-31
ابوالفضل ابوترابی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در 5 اردیبهشت ماه، گفت: متأسفانه تاکنون این کمیسیون، نتوانسته به اهداف مورد نظر خود از جمله پیگیری عادلانه حقوق طرفین برسد و این مسئله موجب پیچیده تر شدن شرایط حاکم بر اجرای توافق هسته ای شده است.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعا هدف اصلی توافق هسته ای، رفع تحریم های ظالمانه غرب علیه ملت ایران بود، اما تاکنون آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی به تعهداتشان عمل نکرده اند و با وجود گذشت بیش از یک سال از اجرای برجام، هنوز آثار این توافق برای مردم ملموس نشده که این نشأت گرفته از بدعهدی غربی ها است.

وی افزود: متأسفانه در شرایط کنونی نه تنها در متن اجرایی برجام، خلاء های قانونی بسیاری وجود دارد، بلکه نحوه و ساختار کمیسیون مشترک برجام نیز با مشکلات و نواقص بسیاری روبه رو است، این مخصمه قانونی و حقوقی موجب شده که ما نتوانیم نسبت به بدعهدی های غربی ها، ایرادات حقوقی بگیریم.

ابوترابی ادامه داد: در هر صورت در شرایط کنونی تنها راه پیگیری حقوق ایران در حوزه توافق هسته ای، کمیسیون مشترک برجام است، از این رو مسئولان باید از تمام ظرفیت های موجود این بخش برای اجرای کامل برجام از سوی  1+5 و جلوگیری از نقض مکرر توافق، استفاده کنند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس ادامه داد: در شرایط کنونی از دستگاه دیپلماسی به ویژه عراقچی مسئول پیگیری برجام انتظار است که در جهت پیگیری اقدامات غربی ها نقض برجام و احقاق حقوق کشورمان تلاش کنند.
منبع خبر: تابناک / لینک منبع

پربازدیدترین اخبار در یک نگاه


پربازدیدترین های سیاسی

پربازدیدهای تابناک