عضویت در سرویس ها

undefined

آخرین خبرنامه ها


Warning: simplexml_load_file(http://user.iranema.ir/newsletters/last_newsletters): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 500 Internal Server Error in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 50

Warning: simplexml_load_file(): I/O warning : failed to load external entity "http://user.iranema.ir/newsletters/last_newsletters" in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 50

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 51

اخبار پربازدید

آخرین اخباری که خواندم


داوران کمیسیون برجام خود ناقضان توافق هستند

10:26:43 1396-02-01
محمدجواد ابطحی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در 5 اردیبهشت ماه، گفت: متأسفانه یکی از نقایص مهم برجام این است که داوری و بررسی شکایات و بدعهدی طرفین به کشورهایی واگذار شده که خود متهم ردیف اول در این حوزه هستند، این مسئله به معنی است که در شرایط کنونی کشورهایی در کمیسیون مشترک قضاوت می کنند، که خودشان یکی از عوامل نقض برجام هستند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنابر این این موضوع بسیار روشن و شفاف است که پیگیری ها و شکایات ایران در کمیسیون مشترک برجام به نتیجه ای نخواهد رسید و رأی به نفع جمهری اسلامی با وجود نقض برجام از سوی گروه 1+5 داده نمی شود.

وی افزود: قطعا یکی از بزرگ ترین نقایصی که به استقلال و عزت ایران لطمه وارد کرد، موافقت با تشکیل کمیسیون مشترک برجام بود و با دست خودمان، خودمان را محدود کردیم.

ابطحی ادامه داد: شکایت ایران از برخی کشورها به کمیسیون مشترک برجام تنها جنبه روانی و تبلیغاتی داشته و نتیجه دیگری به دنبال ندارد و ایران با این کار می تواند در عرصه بین الملل و به مردم کشورها بگوید که کشورهای مربوطه حقوق قانونیمان را نقض می کنند که این تنها نتیجه کمیسیون مشترک است.

وی گفت: پذیرش تشکیل کمیسیون مشترک برجام در عرصه حقوق بین الملل، آنقدر برای کشورهای غربی شگفت ساز بود که پس از آن اعلام کردند که این راهکار و روند تنها منحصر به ایران است و نمی توان برای دیگر کشورها به کار گرفته شود، حتی لاوروف وزیر خارجه روسیه در جریان مذاکرات و رسیدگی به مسئله تشکیل کمیسیون مشترک برجام اعلام کرد که من تعجب کردم که ایران چگونه این پیشنهاد را پذیرفته، زیرا روسیه خود مخالف این پیشنهاد بود، اما تیم ایران با این موضوع موافقت کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: با توجه به شرایط کنونی برجام، تنها باید امیدوار باشیم که ترامپ اجرای برجام را متوقف و نقض کند، اما به نظر می رسد که ترامپ نیز متوجه شده است که توافق برجام به چه میزان به نفع ایالات متحده است.
منبع خبر: تابناک / لینک منبع

پربازدیدترین اخبار در یک نگاه


پربازدیدترین های سیاسی

پربازدیدهای تابناک