عضویت در سرویس ها

undefined

آخرین خبرنامه ها


Warning: simplexml_load_file(http://user.iranema.ir/newsletters/last_newsletters): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 500 Internal Server Error in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 50

Warning: simplexml_load_file(): I/O warning : failed to load external entity "http://user.iranema.ir/newsletters/last_newsletters" in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 50

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 51

اخبار پربازدید

آخرین اخباری که خواندم


مسخره کردن یک ایالت از سوی وزیر دادگستری ترامپ

10:52:37 1396-02-01
"جف سشنز" وزیر دادگستری دولت دونالد ترامپ در یک برنامه رادیویی با توهین و کوچک شمردن ایالت پنجاهم آمریکا، رای یک قاضی فدرال این ایالت در لغو فرمان ضد مهاجرتی ترامپ را به سخره گرفت.

به گزارش عصر ایران به نقل از نیویورک تایمز سشنز که در یک برنامه رادیویی معروف سخن می گفت در انتقاد از لغو فرمان ضد مهاجرتی ترامپ از سوی یک قاضی فدرال در ایالت هاوایی، بدون اشاره به برابری حقوقی هاوایی با دیگر ایالت های آمریکا ، "هاوایی " را تنها با عبارت "یک جزیره در اقیانوس آرام" توصیف کرد!

او به "مارک لوین" مجری معروف یک برنامه رادیویی گفت:" وافعا جای تعجب دارد که قاضی جزیره ای در اقیانوس آرام می توان حکمی صادر کند که بر اساس آن فرمان اجرایی رییس جمهور ایالات متحده آمریکا را لغو کند.

اشاره سشنز به حکم قاضی فدرال "دریک واتسون " بود که پس از صدور دومین فرمان ضد مهاجرتی ترامپ در ماه فوریه، این فرمان را مغایر با قانون اساسی آمریکا دانسته و لغو کرده است.

اظهارات سشنز ناراحتی سناتورهای ایالت هاوایی را سبب شده و سناتور دموکرات " مازی هیرونو" در حساب توییتری خود با انتقاد از سشنز ، این سخنان را جاهلانه و خطرناک  توصیف کرد.

"برایان شاتز" دیگر سناتور دموکرات ایالت هاوایی نیز در حساب توییتری خود نوشت: جناب دادستان کل؛ شما خود در سال 2013 به عنوان سناتور به قاضی واتسون رای اعتماد دادید. و آن جزیره ای که از آن صحبت می کنید "اوآهو " است که خانه من است. بهتر است با احترام بیشتری درباره هاوایی صحبت کنید."

گفتنی است سشنز که پیشتر سناتور ایالت آلاباما در سنای آمریکا بود در سال 2013 به قاضی "دریک واتسون" رای اعتماد داده بود . قاضی واتسون که پیشنهاد شده از سوی اوباما بود با 94 رای مثبت سناتورها و بدون رای منفی به عنوان قاضی فدرال ایالت هاوایی منصوب شده است.

هاوایی که پنجاهمین ایالت آمریکا محسوب می شود جزیره ای نزدیک قاره آمریکا در اقیانوس آرام است که از سال 1959 پنجاهمین ایالت آمریکا محسوب می شود. این ایالت همچنین زادگاه باراک اوباما رییس جمور پیشین آمریکا است.

سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا در واکنش به انتقادهای سناتورهای ایالت هاوایی اعلام کرده است: این ایالت زیبا زادگاه نوه آقای سشنز است و او به هیچ وجه قصد توهین و تخفیف آن را نداشته بلکه منظور او بیشتر اعلام نارضایتی از بی اثر کردن بخشی از قدرت  و اختیارات رییس جمهور آمریکا از طریق صدور حکم یک قاضی بوده است.
منبع خبر: تابناک / لینک منبع

پربازدیدترین اخبار در یک نگاه


پربازدیدترین های بین الملل

پربازدیدهای تابناک