عضویت در سرویس ها

undefined

آخرین خبرنامه ها


Warning: simplexml_load_file(http://user.iranema.ir/newsletters/last_newsletters): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 500 Internal Server Error in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 50

Warning: simplexml_load_file(): I/O warning : failed to load external entity "http://user.iranema.ir/newsletters/last_newsletters" in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 50

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 51

اخبار پربازدید

آخرین اخباری که خواندم


نفت 52 دلاری شد/ سایه نگرانی بر سر بازار

13:39:17 1396-02-01
قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت نگرانی در مورد عدم توازن بازار به 52.90 دلار رسید و در آستانه ثبت کاهش هفتگی 5 درصدی قرار دارد.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، با وجود نگرانی‌ها در مورد اینکه آیا کاهش تولید اوپک، عرضه نفت در بازار را متوازن می کند یا نه، قیمت نفت در آستانه ثبت بیشترین کاهش هفتگی در حدود یک ماه گذشته قرار دارد.

در معاملات امروز، هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 9 سنت کاهش 52.90 دلار فروخته شد و هر بشکه خام آمریکا با 17 سنت کاهش 50.72 دلار معامله شد.

نفت برنت در آستانه ثبت کاهش هفتگی 5.2 درصدی قرار دارد که بیشترین رقم از هفته منتهی به 10 مارچ به شمار می رود.

نفت خام آمریکا نیز در آستانه ثبت کاهش هفتگی 4.6 درصدی قرار دارد.

لوکمن اوتانوگا، تحلیلگر بازار گفت: «تولید دوباره نفت شیل آمریکا همچنان بر سر راه تلاش‌ها برای ثبات بازار اشباع، خرابکاری می کند.»

تولید نفت آمریکا تقریبا از نیمه 2016 تاکنون 10 درصد افزایش یافته است و به 9.25 میلیون بشکه در روز افزایش یافته است که به میزان تولید روسیه و عربستان نزدیک شده است.

مدیر ارشد اجرایی توتال این هفته هشدار داد که قیمت ها به علت افزایش تولید آمریکا بیشتر کاهش خواهد یافت.

در عین حال، عربستان و کویت در حال لابی برای تمدید برنامه کاهش تولید تا پس از ماه ژوئن هستند.

تحلیلگران معتقدند برای مشخص شدن سلامت بازار نفت، رصد سطح ذخایر اهمیت دارد.

هنوز خارج از آمریکا جایی که آمارها از انباشته شدن ذخایر خبر می دهند، به دست آوردن اطلاعات قابل اعتماد در مورد ذخایر دشوار است.

نشانه‌هایی وجود دارد که ذخایر موجود در سنگاپور، قطب تجارت نفت آسیا، کاهش یافته است هرچند که مشخص نیست که این کاهش از افزایش تقاضا بوده یا با پیش بینی ورود ذخایر بیشتر، فضای خالی ایجاد کرده اند.
منبع خبر: تابناک / لینک منبع

پربازدیدترین اخبار در یک نگاه