عضویت در سرویس ها

undefined

آخرین خبرنامه ها


Warning: simplexml_load_file(http://user.iranema.ir/newsletters/last_newsletters): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 500 Internal Server Error in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 50

Warning: simplexml_load_file(): I/O warning : failed to load external entity "http://user.iranema.ir/newsletters/last_newsletters" in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 50

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 51

اخبار پربازدید

آخرین اخباری که خواندم


پشتیبانی گورباچف از پوتین

16:52:28 1396-02-01
میخائیل گورباچف آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی پیش از فروپاشی سال 1991 که کمتر در باره مسائل داخلی روسیه اظهارنظر می کند، کارنامه ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور را در حل مشکلات و بحران ها موفقیت آمیز خواند.

به گزارش ایرنا، گورباچف در یک مقاله نوشت: پوتین در شرایط کنونی روسیه مسئولیت ها و نقش های خاصی را بر عهده دارد.
 
وی در این مقاله که روز جمعه در خبرگزاری ایتارتاس منتشر شد، افزوده است: پوتین توانست، اوضاع بحرانی را که از سلف خود (بوریس یلتسین بنیانگذار روسیه نو) به ارث برده بود، حل کند و وضعیت کشور را ثبات بخشد.
 
گورباچف ادامه داده است: در این دوره شاهد خروج روسیه از بحران و تقویت موقعیت کشور در عرصه بین المللی هستیم، هر چند پیشتر یعنی زمان وجود برخی تدابیر با ماهیت مستبدانه (زمان شوروی) چنین شرایطی نیز وجود داشت، اما اکنون دیگر ناممکن است.
 
وی همچنین اظهار کرد که روسیه برای نظام چند حزبی و رقابت های سیاسی آمادگی یافته و بلوغ کامل دارد و حرکت کشور در مسیر دمکراسی و پیشرفت فقط با تکیه بر اراده مردم شکل می گیرد.
 
رهبر شوروی در زمان فروپاشی همچنین گفت: روسیه برای برگزاری انتخابات سالم و رقابت های چندحزبی آمادگی کامل دارد.
 
روسیه سال 2018 شاهد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است که حزب حاکم روسیه واحد به عنوان دارنده اکثریت مطلق پارلمانی باز هم شانس در اختیار داشتن دولت آینده را دارد.
انتخابات ریاست جمهوری روسیه براساس زمان پیش بینی شده، 20 اسفند 96 برگزار و مطابق قانون سه ماه پیش از آن برنامه های مرتبط اعلام می شود.
 
براساس گزارش های انتشار یافته، افزون بر ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه که احتمالا نامزد حزب حاکم خواهد بود، ممکن است ولادیمیر ژیرینفسکی رهبر حزب لیبرال دمکرات وگریگوری یاولینسکی رهبر حزب یابلوکا در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند.
 
بر اساس قانون اساسی روسیه، یک فرد می تواند دو دوره متوالی رئیس جمهوری این کشور باشد و پوتین رئیس جمهوری کنونی نیز امکان نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری سال 2018 را دارد.
 
ولادیمیر پوتین از 31 دسامبر 1999 دو دوره چهار ساله رئیس جمهوری روسیه بود و پس از آن به مدت چهار سال تا 2012 و طی دوره ریاست جمهوری مدودیف نخست وزیر این کشور شد.
پوتین از آغاز دوره سوم ریاست جمهوری خود (مارس 2012)، مدودیف را به عنوان نخست وزیر روسیه منصوب کرد و مطابق قانون اساسی نیز می تواند براساس اصلاحات انجام شده یک دوره شش ساله دیگر در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند.

منبع خبر: تابناک / لینک منبع

پربازدیدترین اخبار در یک نگاه


آخرین اخبار از تابناک

واکنش منفعلانه شاه اردن به اظهارات بشاراسد تابناک | لینک منبع

بشار اسد: در وضعیت جنگ با اسرائیل قرار داریم تابناک | لینک منبع

روحانی، قالیباف و میرسلیم در رسانه ملی چه گفتند؟ تابناک | لینک منبع

مشتاق انتقادات سازنده خواهم بود/ حزب موتلفه هزینه‌های انتخاباتی من را تأمین می‌کند تابناک | لینک منبع

به روحانی گفتم جنگ اصلی، معیشت مردم است/ در مسئله برجام نظام هزینه داد/ مقابل نقض برجام، تحرک جدی نداشته‌ایم / در انتخابات با حضور نیروهای انقلاب فضای جدید شکل می‌گیرد تابناک | لینک منبع

چرا روسیه در زمان حمله اسرائیل به سوریه سرش را برمی‌گرداند؟! / توهین آشکار به امام رضا برای انتقاد از یک کاندیدا و انتشار ویدیو برای جنگ روانی / ویدیوی حرف‌های جنجالی مشاور روحانی: روحانی و احمدی نژاد از یک مسیر رای آوردند! تابناک | لینک منبع

توصیه های توکلی به کاندیداهای ریاست جمهوری تابناک | لینک منبع

وعده قالیباف برای مقابله با اقلیت 4 درصدی تابناک | لینک منبع