عضویت در سرویس ها

undefined

آخرین خبرنامه ها


Warning: simplexml_load_file(http://user.iranema.ir/newsletters/last_newsletters): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 500 Internal Server Error in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 50

Warning: simplexml_load_file(): I/O warning : failed to load external entity "http://user.iranema.ir/newsletters/last_newsletters" in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 50

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 51

اخبار پربازدید

آخرین اخباری که خواندم


۹مدال کاروان ایران درروزسوم بازی های اسلامی

22:52:20 1396-02-24
در روز سوم بازی های کشورهای اسلامی کاروان ورزشی ایران ۲ طلا، ۳ نقره و ۴ برنز کسب کرد.

به گزارش تابناک ورزشی، سومین روز از بازی‌های کشورهای اسلامی امروز در حالی پیگیری می‌شود که ملی‌پوشان کشورمان در 8 رشته با حریفانشان رقابت کردند.

در روز سوم مسابقات کشورهای اسلامی، گنج زاده در کاراته و ملایی در جودو طلایی شدند، در میکس 10 متر تفنگ بادی به مدال نقره رسیدیم، در ژیمناستیک به برنز دست یافتیم و رستمیان در تیراندازی و شنانی در جودوی نابینایان به مدال نقره و شهرجردی، افسانه و آقایی در کاراته به مدال برنز رسیدند.

۹مدال کاروان ایران درروزسوم بازی های اسلامی

واترپولو
تیم ملی واترپلو ایران به مصاف عربستان رفت و موفق شد این تیم را با نتیجه 11 بر 6 شکست داد. تیم ملی واترپلو ایران در ادامه بازی‌های کشورهای اسلامی فردا استراحت خواهد داشت و طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه به ترتیب با اندونزی و ترکیه دیدار خواهد کرد.

جودو نابینایان
محمدعلی شنانی جودوکار وزن 90- سومین جودوکار نابینای ایران بود که روی تشک رفت و در دور نخست با توفیق ممدوف از آذربایجان مبارزه کرد. شنانی در این دیدار با نتیجه یک بر صفر حریف آذربایجانی خود را شکست داد تا کاروان پارای ایران نخستین برد خود را در این مسابقات دشت کرده باشد. در فینال وزن 90- کیلوگرم جودوی نابینایان محمدعلی شنانی برابر شوخرات بوبوئف از ازبکستان روی تاتامی رفت و با امتیاز ایپون مبارزه را واگذار کرد تا به مدال نقره بسنده کند.

باکو مسابقات جودوی بازی‌های کشورهای اسلامی، با مبارزات جودوی نابینایان ادامه یافت. در این بخش و در وزن 73- کیلوگرم مهدی برجلو نماینده جودوی نابینایان کشورمان بعنوان اولین نماینده بخش پارای مسابقات به مصاف سردار آیدین از ترکیه رفت و با نتیجه یک بر صفر مبارزه را به حریف خود واگذار کرد. وی در دیدار رده‌بندی به مصاف یوسف رادجای از الجزایر رفت و با نتیجه یک بر صفر بازی را واگذار کرد و دستش از مدال برنز کوتاه ماند.

احسان موسی‌نژاد دیگر جودوکار نابینای ایران در وزن 100+ کیلوگرم به مصاف ایلهان زکیف رفت که از لحاظ جثه و اندام کاملا بر موسی‌نژاد برتری داشت. در این مبارزه موسی‌نژاد در حالیکه جودوکار میزبان به شدت از سوی تماشاگران هموطنش تشویق می‌شد، ایپون شد تا تیم جودوی نابینایان در گام نخست دو شکست را تجربه کند. در ادامه احسان موسی‌نژاد نماینده وزن 100+ جودوی نابینایان در جدول رپه‌شارژ به مصاف شیرین شاریپوف ازبکستانی رفت و با نتیجه یک بر صفر شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

ژیمناستیک
تیم ایران با ترکیب سه نفره هادی خناری نژاد، سعیدرضا کیخواه و سامان مدنی در پایان شش اسباب این رشته به مدال برنز دست یافت. تیم ایران در این رقابت‌ها پس از تیم‌های ترکیه و آذربایجان در جایگاه سوم رسید.

جودو
در جودو سعید ملایی نماینده وزن 81- کیلوگرم بعد از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف سردار جمعی‌یف از ترکمنستان رفت و کمتر از 30 ثانیه وی را ایپون کرد تا به مرحله بعد راه پیدا کند. ملایی در مرحله نیمه نهایی ولادیمیر زلف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و به فینال رفت. در فینال وزن 81- سعید ملایی به مصاف ایکر گولدورین از ترکمنستان رفت.ملایی که در دو دیدار قبلی با قاطعیت رقبای خود را شکست داده بود و مدعی اصلی این وزن به شمار می‌رفت، با ارائه یک بازی برتر کمتر از دو دقیقه حریف را ایپون کرد و به شایستگی مدال طلا را بر گردن آویخت.

شنا
مهدی انصاری در فینال شنای ماده 100 متر پروانه به آب زد که با ثبت زمان 54 ثانیه و 80 صدم ثانیه پنجم شد و به مدال نرسید.در این مسابقه دو شناگر ترکیه مدال طلا و نقره را کسب کردند و شناگر اندونزی به مدال برنز رسید.

جمال چاوشی فر در شنای ماده 100 متر کرال پشت به آب زد که با ثبت زمان 59 ثانیه و 30 صدم ثانیه چهارم شد و به فینال راه یافت.

آریا نسیمی شاد صبح امروز در مسابقات شنای ماده 200 متر قورباغه با زمان 2 دقیقه و 23 ثانیه و 74 صدم ثانیه راهی فینال  شد. در این رقابت شناگر اندونزی با ثبت زمان 2 دقیقه و 20 ثانیه و 30 صدم ثانیه اول شد.  آریا نسیمی شاد در فینال شنای 200 متر قورباغه به آب زد که با ثبت زمان 2 دقیقه و 21 ثانیه و 81 صدم ثانیه نفر هفتم شد و از کسب مدال بازماند. در این مسابقه شناگر اندونزی با زمان 2 دقیقه 17 ثانیه و 23 صدم ثانیه به مدال طلا دست یافت, شناگر ترکیه با ثبت زمان 2 دقیقه 17 ثانیه و 58 صدم ثانیه دوم شد و مدال نقره را کسب کرد و شناگر سوری با زمان 2 دقیقه و 17 ثانیه و 83 صدم ثانیه به مدال برنز رسید.

کاراته
ابوالفضل شهرجردی در کاتای انفرادی دور نخست کاتای انفرادی خود را برابر کاراته کای ترکمنستان با پیروزی آغاز کرد. ابوالفضل شهرجردی در مبارزه دوم برابر رومن حیدروف دارنده 2 عنوان سومی رقابت های قهرمانی اروپا در سال 2017 و 2016 از آذربایجان قرار گرفت و 3 بر 2 نتیجه را واگذار کرد. وی در مرحله رپه شارژ با 5 پرچم دیمیتری استامپ کاتاروی سورینامی را شکست داد. وی در مرحله رپه شارژ خلیفه البار از امارات را با 5 پرچم شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

سجاد گنج‌زاده نیز در وزن 84+ حریف عربستانی را با نتیجه ٥بر ٤ شکست داد. گنج زاده در دومین مبارزه موفق شد هندور سلیم از اندونزی را با نتیجه 4 بر 2 شکست دهد. او در مبارزه سوم مقابل آسیمان قربانعلی از کشور میزبان دارنده طلا و برنز امیدهای اروپا و همچنین یک طلا، یک نقره و 3 برنز از رقابت های لیگ جهانی کاراته وان قرار گرفت و 5 بر 4 این حریف را شکست داد و فینالیست شد.

ذبیح الله پورشیب در وزن 84- کیلوگرم پس از قرعه استراحت، به مصاف محمد الکتابی مصری دارنده طلا نوجوانان و جوانان و برنز امیدهای جهان است که در رقابت های جهانی آلمان در سال 2014 رفت و با نتیجه 5 بر 2 شکست خورد. با شکست حریف مصری برابر کاراته‌کا کشور ترکیه، ذبیح الله پورشیب از دور رقابت‌ها کنار رفت.

بهنوش نجفی در وزن 68- کیلوگرم پس از یک دور استراحت، در مبارزه اول بینتو کوما کاراته کا کشور سنگال را 2 بر یک شکست داد. وی در دیدار دوم مقابل ارینا زارتسکای از کشور آذربایجان 3 بر صفر شکست خورد.وی در مرحله رده بندی نتیجه را برابر حریف مصری واگذار کرد و از رسیدن به مدال برنز بازماند.

محدثه آقایی در وزن 68+ کیلوگرم در مبارزه اول مقابل ملتم هوکااوغلو از ترکیه یک بر صفر مغلوب شد. با راهیابی حریف ترکیه ای به فینال، محدثه آقایی در رپه شارژ به مصاف نماینده اندونزی می رود.محدثه آقایی در رده بندی به مصاف دسینتا بانورئا از اندونزی رفت و با نتیجه 3 بر صفر به برتری رسید و مدال برنز را کسب کرد.

مهسا افسانه پس از استراحت در دور نخست، در مبارزه اول خود مقابل آیا اسماعیل دارنده مدال برنز جوانان جهان در سال 2015 با 5 پرچم نتیجه را واگذار کرد. وی در جدول شانس مجدد برابر قمر الکردی از اردن 5 بر صفر به برتری رسید. مهسا افسانه در دیدار رده بندی برابر با سلین لی از مالزی با 5 پرچم به پیروزی رسید و مدال برنز این دوره از رقابت‌ها را از آن خود کرد.

محدثه آقایی بانوی کاراته‌کای ایران بر سکوی سوم ایستاد. وی در وزن 68+ کیلوگرم در دیدار رده‌بندی برابر حریفی از اندونزی روی تاتامی رفت و با برتری 3 بر صفر مدال برنز گرفت.

تیراندازی
هانیه رستمیان، گلنوش سبقت اللهی و بهناز غلامی نمایندگان ایران در تپانچه ٢٥ متر بانوان بودند که به ترتیب با کسب جایگاه اول، چهارم و هشتم در میان ١٧ تیرانداز حاضر در مرحله مقدماتی، راهی فینال و با پنج حریف خود در این مرحله رقابت کردند.در این مرحله هانیه رستمیان با مجموع ٢٣ امتیاز در جایگاه دوم ایستاد و صاحب مدال نقره شد اما دیگر تیراندازان کشورمان از کسب مدال بازماندند.بر این اساس گلنوش سبقت اللهی با ١٥ امتیازی که به دست آورد در جایگاه پنجم ایستاد. ضمن اینکه بهناز غلامی ٥ امتیاز به دست آورد و به عنوان هفتمی بسنده کرد.

تیم ایران 2 به مدال نقره در ماده میکس 10 متر تفنگ بادی بسنده کرد.در فینال این ماده تیم ایران 2 با ترکیب نجمه خدمتی و پوریا نوروزیان مقابل تیم بنگلادش قرار گرفت و با نتیجه 5 بر یک مغلوب شد تا صاحب مدال نقره شود.

تیم تیراندازی ایران از کسب مدال برنز باز ماند؛ در دیدار رده بندی رقابت‌های تیراندازی در ماده میکس 10 متر تفنگ بادی تیم ایران 1 با ترکیب نرجس امام قلی نژاد و حسین باقری به مصاف تیم ترکیه رفت و با نتیجه 5 بر 4 شکست خورد و از کسب مدال باز ماند.تا دقایقی دیگر تیم ایران 2 برای مدال طلا رقابت‌ خواهد کرد.

تیم های تیراندازی ایران به فینال و رده‌بندی میکس 10 متر تفنگ بادی راه یافتند.در گروه اول این مرحله دو تیم از ایران و همچنین تیم های ازبکستان و عمان حضور داشتند که در پایان تیم ایران 2 با ترکیب نجمه خدمتی و پوریا نوروزیان با 248 امتیاز اول شدند و به فینال صعود کردند. همچنین تیم ایران یک با ترکیب نرجس امام قلی‌نژاد و حسین باقری با کسب 245.3 امتیاز در رده دوم قرار گرفتند و گام به دیدار رده بندی گذاشتند.

با مجموع امتیازات بخش دقت و سرعت رقابت‌های تپانچه 25 متر بانوان، هانیه رستمیان با 575 امتیاز در میان ١٧ شرکت کننده در جایگاه اول ایستاد. گلنوش سبقت الهی با مجموع 572 امتیاز، چهارم شد و بهناز غلامی هم با 551 امتیاز به عنوان هشتم دست یافت. بدین ترتیب سه تیرانداز کشورمان در رقابت های تپانچه ٢٥ متر در جمع هشت فینالیست این رقابت‌ها قرار گرفتند.

بوکس
 در روز سوم رقابت‌های بوکس بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی در ورزشگاه کریستال هال شهر باکو، محمد عزیزی بوکسور وزن 91 کیلوگرم کشورمان که در این روز اولین حضور خود را تجربه می‌کرد‌ برابر ابوحمدا از مراکش تن به شکست داد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

۹مدال کاروان ایران درروزسوم بازی های اسلامی
منبع خبر: تابناک / لینک منبع

پربازدیدترین اخبار در یک نگاه


پربازدیدترین های ورزشی

پربازدیدهای تابناک