عضویت در سرویس ها

undefined

آخرین خبرنامه ها


Warning: simplexml_load_file(http://user.iranema.ir/newsletters/last_newsletters): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 500 Internal Server Error in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 50

Warning: simplexml_load_file(): I/O warning : failed to load external entity "http://user.iranema.ir/newsletters/last_newsletters" in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 50

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 51

اخبار پربازدید

آخرین اخباری که خواندم


کشف کارگاه‌های ساخت بمب و گلوله در القابون

22:26:18 1396-02-27
منابع سوری از کشف کارگاه‌های ساخت بمب و گلوله‌های خمپاره در محله القابون پس از آزادسازی آن و پیشروی در حومه شرقی حلب خبر دادند.

به گزارش تسنیم، یک منبع میدانی گفت نیروهای ارتش سوریه پس از آزادسازی محله استراتژیک القابون، کارگاه‌های ساخت بمب و گلوله خمپاره را کشف کردند که گروه‌های تروریستی در مدت اشغال این محله از آن استفاده می‌‌کردند.

این منبع میدانی که با تسنیم گفت‌وگو می‌کرد، افزود مکان کشف شده یک ساختمان در حال احداث چند طبقه در زیر زمین و محل اتصال چهار تونل حفر شده در محله القابون بود.

تروریست‌ها از این مکان برای ذخیره‌سازی سوخت و غذا و سلاح و توزیع آن در میان خود استفاده می‌کردند، همچنین کارگاهی در این مکان برای ساخت انواع بمب‌ و گلوله ایجاد کرده بودند، در طبقه زیرین این ساختمان،‌ گلوله‌های خمپاره و خودروهای بمب‌گذاری شده و مقر عملیاتی مجهز به نقشه‌های جدید و نیز راه‌های زیرزمینی وجود داشت، این ساختمان حجم امدادرسانی و تسلیحاتی را که تروریست‌ها از طریق غوطه شرقی دریافت می‌کردند، نشان می‌دهد.

نیروهای ارتش سوریه در جریان آزادسازی محله القابون،‌26 تونل را که تروریست‌ها برای انتقال مواد غذایی و مهمات حفر کرده بودند، کشف کردند.

در شمال سوریه هم خبرنگار تسنیم در حلب گزراش داد نیروهای ارتش سوریه شهرک‌های «جراح صغیر و البیلونه» و چندین مکان در جنوب شهرک «المهدوم» در حومه شرقی حلب را از اشغال تروریست‌های تکفیری داعشی آزاد کردند تا خطر داعشی‌ها از فرودگاه نظامی الجراح که اخیرا آزاد شد، دور شود، نیروهای ارتش همچنان به پیشروی خود در سایه درگیری با داعشی‌ها ادامه می‌‌دهند.

از شرق سوریه هم خبر می‌رسد که نیروهای ارتش سوریه حمله شدید تروریست‌های داعشی به مواضع ارتش در جنوب غربی فرودگاه نظامی دیرالزور را دفع کردند و توانستند یک خودروی بمب‌گذاری شده را منهدم کنند و 28 داعشی را هم به هلاکت برسانند.

تصاویر مربوط به گلوله‌ها و بمب‌ها و ساختمان کشف شده‌ای که به عنوان مقر مهم تروریست‌های تکفیری مورد  استفاده قرار می‌گرفت(تصاویر زیر)
 
منبع خبر: تابناک / لینک منبع

پربازدیدترین اخبار در یک نگاه


پربازدیدترین های بین الملل

پربازدیدهای تابناک