عضویت در سرویس ها

undefined

آخرین خبرنامه ها


Warning: simplexml_load_file(http://user.iranema.ir/newsletters/last_newsletters): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 500 Internal Server Error in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 50

Warning: simplexml_load_file(): I/O warning : failed to load external entity "http://user.iranema.ir/newsletters/last_newsletters" in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 50

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/iranema/public_html/news/FRONTEND/last-newsletters.php on line 51

اخبار پربازدید

آخرین اخباری که خواندم


کاسبی میلیون دلاری مافیای ایتالیا از پناهجویان

00:00:19 1396-02-28
باندهای مافیا در ایتالیا با تحت کنترل گرفتن مراکز پذیرش پناهجویان ظرف دهه گذشته میلیون‌ها دلار پول به جیب زده‌اند.

به گزارش پرس تی وی، گروه‌های تبهکاری سازمان ‌یافته ایتالیا ظرف 10 سال گذشته از بحران پناهجویان که طی آن صدها هزار پناهجو وارد ایتالیا شده‌اند، درآمدهای غیرقانونی چندین میلیونی کسب کرده‌اند.
 
این مسئله نتیجه تحقیقات قضایی است که به دستگیری 68 فرد وابسته به گروهک مافیایی اندراگتا در منطقه کالابریا منجر شد.
 
افراد دستگیرشده به فریبکاری و گرفتن قراردادهای مدیریت بزرگترین مراکز پذیرش پناهجویان اروپا واقع در ایزولا دی کاپو ریتزوتو در جنوب این کشور متهم هستند.
 
سرجیو نازارو، کارشناس مسائل گروه‌های مافیا، گفت: جرائم سازمان ‌یافته مافیا نوعی تجارت است که همواره به دنبال کسب پول از روش‌های جدید است. از هرچیزی که بتوانند پول در بیاورند مثل مواد مخدر، فحشا و پناهجویان هیچ فرقی برایشان ندارد.
 
بنا بر اعلام پلیس ایتالیا، شمار پناهجویان ثبت ‌شده در مرکز کاپو ریتزوتو اغلب غیرمعقول بوده و مدیریت آن برای پناهجویان خیالی بودجه می‌گرفته‌اند. در این مرکز همچنین ده‌ها کودک بی ‌سرپرست در شرایط غیربهداشتی نگهداری می ‌شدند.
 
کسب و کار مرتبط با پناهجویان در ایتالیا می ‌تواند بسیار پرمنفعت باشد. وزارت دارایی بودجه پذیرش پناهجویان را در سال 2017 حدود سه میلیارد یورو تخمین زده است و دولت روزانه 35 یورو برای تأمین هزینه‌های معیشت پناهجویان به مسئولان این مراکز می‌ پردازد.

مارکو پاچیوتی، مسئول سیاست‌ گذاری‌های مهاجرتی حزب دموکراتیک ایتالیا، خاطر نشان کرد: پناهجویان روزانه به طور معمول دو تا سه یورو پول می‌گیرند و مابقی آن به مسئولان مرکز که باید خدمات باکیفیتی ارائه دهند، می‌رسد. مراقبت و تهیه غذا برای این پناهجویان، مشاغل متعددی را در سراسر ایتالیا ایجاد کرده است. بعضی مواقع، در برخی از این مراکز به پناهجویان غذای بسیار اندک و تاریخ ‌گذشته می‌دهند. مسئولان باید بر اتفاقاتی که در این مراکز رخ می‌دهد، نظارت داشته باشند.

در حال حاضر بیش از 175 هزار نفر در مراکز پذیرش پناهجویان در ایتالیا که پوشاک آنها را تأمین و کلاس‌های زبان‌آموزی برایشان برگزار می‌کند، اسکان یافته‌اند.
 
دولت ایتالیا باید نظارت بیشتری داشته باشد زیرا پیش از این، اطلاعاتی مبنی بر مشکوک بودن آنجا وجود داشت. میلیون‌ها یورو از اروپا به اینجا سرازیر می‌ شود که آزادانه به آن دست‌اندازی می‌ کنند.
 
بیش از 45 هزار نفر از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون وارد ایتالیا شده‌اند که این رقم نسبت به مدت مشابه در سال 2016 میلادی 44 درصد افزایش یافته است.
منبع خبر: تابناک / لینک منبع

پربازدیدترین اخبار در یک نگاه


پربازدیدترین های بین الملل

پربازدیدهای تابناک